- obchodní partner FMI pro ČR, vývojář, trenér, člen FBA
 
  
 © FileMaker Inc., Santa Clara, California, je dceřiná společnost od Apple
 
 
   Dostupné verze FileMaker Platform
FileMaker 16
FileMaker 15
FileMaker 14
FileMaker 13
 
 
Dotazy
Ceny, eshop
Cloud-hosting
WebDirect
FileMaker Go
FileMaker Pro
 
 
Platforma
FileMaker 15
Apliko s.r.o., vývoj app a prodej FileMakeru v ČR
Nabídka:
 • Apliko - hlavní stránka
 • FileMaker Live & Service (CZ/EN) ukázky, videa, eshop
 • Mobilní aplikace pro všechna přenosná zažízení
 • Online vývoj aplikací a programů NA MÍRU
 • Implementace, servis po celé ČR a online KDEKOLIV
 • Školení u uživatelů po celé ČR
 • Reference a Videa


 •  
     
   
  Co je nového ve FileMakeru 15
  Výkonnější základy pro vytváření jedinečných vlastních aplikací
   
     
     
   

     
  Mobilita

  Vyšší využití výkonu systému iOS

  Rozšíření aplikací
  Přizpůsobení obsahu – Využijte jedinečné schopnosti ostatních aplikací ve vašem zařízení s iOS ke sdílení a úpravám vašeho obsahu ve FileMakeru. Vylepšujte obrázky v aplikaci pro editaci fotografií, posílejte data do mobilní tiskárny, přenášejte informace do interní soukromé aplikace vaší organizace a mnoho dalšího.


  Sdílení souborů v cloudu – Soubory, včetně dokumentů, obrázků, videí a dalších typů, můžete snadno posílat a přijímat přes služby ukládání v cloudu, jako je iCloud, a populární aplikace pro sdílení souborů na vašem zařízení.


  Podpora pro Touch ID – Zabezpečte přístup ke svým vlastním aplikacím pomocí jejich odemykání dotykem prstu.


  Podpora pro 3D Touch –
  K požadované aplikaci se můžete dostat okamžitě. Na zařízeních s podporou pro 3D Touch můžete z ikony FileMaker na domácí obrazovce přímo spustit nedávné soubory nebo Cenrum spouštění.
   

  Podpora pro iBeacon – Získejte ze své vlastní aplikace data založená na poloze. Když je FileMaker Go blízko spotu iBeacon, který jste dříve nastavili, mohou se zobrazit relevantní informace na základě dat vysílaných z vašeho spotu iBeacon. Automaticky si stáhněte informace pro exkurzi bez průvodce, popisy produktů v prodejních místech, umístění zboží ve skladu a další.
   
  Rozšíření kompatibility
  Podpora mobilních telefonů Android apod. – Kromě počítače a tabletu můžete nyní pro přístup k aplikacím FileMakeru ve webovém prohlížeči použít svůj mobilní telefon. Rychle reagující uživatelské rozhraní ve funkci FileMaker WebDirect optimalizuje tlačítka, písma a nabídky pro efektivní používání na vašem telefonu. Podívejte se, které telefony jsou podporované
     
   
    
  Automatizace a integrace

  S nástroji šetřícími čas rychle vytvoříte výkonné aplikace

  Vylepšené scriptování
  Zvýraznění chyby skriptu – Červeně zvýrazněný text vám pomůže snadno identifikovat oblasti problémů v pracovním prostoru skriptování a ušetří vám drahocenný čas vývoje. Tato funkce je užitečná při importu skriptů z ostatních aplikací FileMaker nebo pro složitější aplikace s mnoha skripty.

  Krok zpět pro skriptování – Už se vám stalo, že jste si v pracovním prostoru skriptování něco nedopatřením vymazali a přáli jste si, abyste to mohli dostat zpátky? Okamžitě obnovte svou práci při skriptování pomocí více kroků zpět. Nyní můžete kroky své práce vzít zpět a znovu provést kolikrát potřebujete. Změny nejsou uzavřené dokud je neuložíte a neopustíte pracovní prostor skriptování.


  Aktualizace v produktu – V prostředí produktu dostanete upozornění a můžete si okamžité stáhnout a nainstalovat nejnovější aktualizace pro FileMaker Pro přímo z produktu.


  Adaptér ESS – S použitím adaptéru ESS se můžete připojit k ještě více externím zdrojům dat SQL, včetně databází PostgreSQL a IBM DB2.
    
   
    
  Snadné používání

  Nové nástroje pro nastartování tvorby vašich vlastních aplikací

  Jednoduchá Základní řešení – Nová jednoduchá Základní řešení vám pomohou vytvořit vaši první vlastní aplikaci. Tyto šablony jsou dostupné v nové obrazovce „Začínáme“, která se zobrazí, když FileMaker Pro poprvé spustíte. Okamžitě začněte spravovat kontakty, zásoby a úkoly.

  Nápověda na webu – S použitím nové webové nápovědy dostanete výsledky rychleji, když budete hledat požadované informace o FileMakeru Pro. Navíc si můžete nápovědu stáhnout a používat ji offline


  Vylepšené uživatelské rozhraní – S nově navrženými ikonami ve stavovém panelu ve FileMakeru Pro budou vaše vlastní aplikace vypadat neotřele.
    
   
    
  Zabezpečení

  S přehledem zvládnete zabezpečení svých dat

  Skryté textové pole – Skryjte důvěrné informace, které nechcete zobrazovat na obrazovce. Zadávané znaky budou maskované symbolem "•". Tato funkce je ideální pro zachycení takových informací, jako je heslo, PIN nebo číslo platební karty.
  Varování aktivního zabezpečení – V rámci platformy FileMaker se zobrazí výstražné upozornění, když se připojíte k hostiteli nebo k webu, který má neplatný certifikát zabezpečení. Navíc si můžete kliknutím na tlačítko snadno zobrazit detaily stávajících certifikátů.
  V Administrátorské konzoli mohou administrátoři pomocí jednoho zaškrtávacího pole zabránit tomu, aby FileMaker Server hostoval aplikace, které nejsou chráněny heslem. Tato možnost je standardně zapnutá. Navíc se také v prohlížeči protokolů v administrátorské konzoli zobrazuje více zpráv vztahujících se k zabezpečení, které lze filtrovat pro snadnou a rychlou identifikaci.
  Podpora více typů certifikátů SSL – FileMaker Server nyní podporuje mezilehlé, SAN (Subject Alternative Name) a hvězdičkové (wildcard) certifikáty. Hvězdičkové certifikáty dovolí administrátorům zabezpečit adresu URL webu a více subdomén pomocí jednoho certifikátu SSL. Tím se sníží čas a náklady na administrativu.

  Vylepšení pro certifikáty SSL – Ochrana vašich dat FileMakeru je nyní ještě snadnější. FileMaker Server nyní podporuje certifikáty SSL od 9 populárních prodejců (EN). Snadno si vyžádejte a nainstalujte mezilehlé certifikáty třetích stran pomocí nového vestavěného formuláře požadavku podepsání certifikátu v administrátorské konzoli.
  Podívejte se na další informace o zabezpečení (EN) v platformě FileMaker.
    
   
    
  Výkon

  Vaše aplikace ve FileMakeru budou běžet hladce

  Protokolování statistik nejdelších volání – Rychlá diagnostika každého zpomalení uvnitř platformy FileMaker. FileMaker Server zobrazí seznam 25 volání z připojených klientů, jejichž zpracování zabralo nejvíce času. Identifikujte, kteří klienti tím byli ovlivněni, a trvání volání.
  Indikátor průběhu v řádku v portálu – Při práci se svými aplikacemi můžete být produktivnější. Filtrování a řazení dat se nyní provádí odděleně od ostatních operací, takže můžete pokračovat v používání své aplikace, zatímco tyto procesy stále běží. Dokončení úkolu vám oznámí indikátor průběhu.
    
   
     
       © Apliko s.r.o. 1998 - 2016